A 34. forduló eredményei:

ZTE - Ferencváros 2-1 (0-0)

G: Nicsenko (59.p)

Ferencváros: Szeiler – Hrutka, Vámosi, Szűcs M. – Páling, Miriuta, Forrai (Nyilas 57.), Zavadszky, Bekő (Milovanovic 46.) – Horváth, Nicsenko Edző: Varga Zoltán

Még most is megszerezhettük volna a második helyet, de minek... A bújbe az utolsó percben egyenlített, de mindegy lett volna ez, ha mi győzük - hát nem győztünk. Az 59. percben egyenlítettünk és utána volt is esélyünk, de a 81. percben egy kontrával megszívtuk. Így nagyon idegesítő harmadiknak lenni. A buzi lilák meg Győrben ünnepelték magukat - csak nekünk köszönhették ezt az ezüstöt. Mindenesetre ideje volt, hogy befejeződött ez a bajnokság!

*12. Stadler 17 5 4 8 18-23 19p

Meglepő, hogy a második legkevesebb gólt kaptuk tavasszal, pedig milyen védelmünk volt Manci nélkül... Az őszi idényhez képest kilenccel kevesebb gólt lőttünk, de hárommal kevesebbet is kaptunk. Meglepően jó volt a Siófok tavasszal és a Csaba+Stadler páros is sokat javult. A picipest és a Csepel nagyon gyenge tavaszt hozott össze.

Az osztályozók eredményei:

Dunaferr - Ecker Stadler 2-2

Ecker Stadler - Dunaferr 2-1

4-3-as összesítéssel NB1-es maradt a Stadler.

III. ker. TVE - Diósgyőr 1-0

Diósgyőr - III. ker. TVE 2-0

2-1-es összesítéssel a Diósgyőr feljutott az NB1-be.

Az MLSZ döntése értelmében az NB1 továbbra is 18 csapattal folytatódik ill. "megalakult" az NB1/B.  A két eddigi NB2-es csoport 1-8 helyezettjeivel és az NB3-as csoport feljutóival kiegészülve. Az NB1-be feljutók: Tiszakécske, Gázszer (agárdi).